Neden Çelik?

Çelik, Ekonomiktir
Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar, düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır.Çelik taşıma kapasitesinin ağırlıgına oranı en yüksek olan malzemedir.Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi sayesinde  çelik yapı elemanları , daha küçük kesit ve ölçülerde , daha hafif ve mükemmel kalitelerde üretilmektedir.Çelik yapılarda taşıyıcı eleman boyutları, ahşap ve betona göre  çok daha küçük olduğ için , çok daha fazla kullanım alanı elde edilmektedir. Bu da yapı alanının daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır.Fiyat dengesi ve kısa yapım süreleri , insanların daha erken yerleşmelerine imkan vererek daha az kira , faiz ve maliyet avantajı elde etmelerini sağlamaktadır.
 
                    Çelik, Deprem Karşı Dayanıklıdır    
Çelik , yüksek mukavemeti, esnekliği ve hafifliği sayesinde , depreme karşı en dayanıklı inşaat malzemesidir. Hafif olması , aldıgı darbelere kırılmadan karşı koyabilmesini sağlamaktadır.Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur , yapının hafiflemesidir.Çünkü yapının kütlesi ne kadar büyük olursa , depremin üzerinde uygulanacagı kuvvet de o kadar büyük olacaktır. Çelik evler betonarme yapılara oranla yaklaşık 5 kat daha hafifdir.Buda binaya gelen deprem yükünün , 5 kat daha az olması demektir.

Çelik,  Çevrecidir

Çelik dayanıklı ve tekrar kullanılabilen bir malzemedir.Çelik binaların sökülmesiyle çıkan malzeme , geri kazanılmaktadır.Hafif çelik malzemeden yapılan bir binanın iskeleti  7- 8 hurda otomobilden elde edilebilmektedir.Buna karşılık  , benzer bir yapıyı ahşaptan yapmak için  yaklaşık 50 ağacın kesilmesi gerekmektedir.

Çelik , Kalitelidir

Tüm dünyada uluslararası  standartlarda belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan  çeliğin  kalitesi , üretimin her aşamasında kontrol edilerek belgelenmektedir.Yapımcı ya da kullanıcı , malzemelerin fiziksel özelliklerine müdahale edememektedir.Teorik hesap değerleri de uygulamada da aynen geçerli olmaktadır.Betonun içine gizlenmediğinden , projeye ve standartlara uygunluğu her zaman denetlenebilme imkanı sağlamaktadır.Galvanizli Çelik  , Paslanmaz Hafif çelik taşıyıcı üretiminde , galvaniz kaplı çelik kullanıldığından korozyon direnci yüksektir , paslanma olmamakta ; ahşaptaki  gibi çatlama , zamanla sehim verme ve böceklenme yaşanmamaktadır.
 
Çelik , Estetikdir
Hayalleriniz gerçek olması için tasarlanan çelik ev modellerinde kullanılan orjinal malzemeler , sınırsız bir estetik zenginlik sağlar.

Çelik , Hızlıdır
150 m2'lik bir evin ileri kaba teslim aşamasına geliş süresi sadece 20 gündür. Aynı büyüklükte betorname binanın yapım süresi ise 6 aydır.

Çelik , Uzun Ömürlüdür
Galvanizli çelik malzemeden üretilmiştir.Uygulanan yalıtım tekniği sayesinde su ve korozyondan binanızı korur , yangın güvenliği en üst seviyede olması nedeniyle yapınızın uzun ömürlü olmasını sağlanır.

Çelik , Hatasızdır
Çelik Konstrüksiyonun bütün parçaları , statik hesapları yapıldıktan sonra bilgisayar kontrollü makinelerde üretilir. Üretimin her aşamasında kalite kontrolü yapılır , hata payı yok denecek kadar azdır.

Çelik , Problemsizdir
İnşaatlardaki belirsizlikleri , sürekli uzayan yapım sürelerini , maliyet artışlarını , kalifiye eleman sıkıntısını ve benzeri sorunları yok eder. Ayrıca çelik yapının topraklama özelliği sayesinde yıldırım riski  taşımaz.

Çelik , Güvenilirdir
Çelik konstrüksiyon Amerikan Evleri yapımı konusunda Türkiye 'de ilk uygulamaları yapan , bugüne kadar yüzlerce uygulamaya imza atmış ve tek  işi çelik villa yapmak olan ekiplerimiz tarafından yapılır.

Çelik , Sağlıklıdır
Doğal ortamlarda var olan manyetik alan etkisini azaltmayarak uzun yıllar vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Yüksek ısı ve ses yalıtımı sayesinde sıcak , soguk ve ses gibi dış etkilerden etkilenmememize yardımcı olur. 

Çelik , Yıldırıma Karşı Tehlike Oluşturmaz
Çelik konstrüksiyon diğer taşıyıcı sistemerden farklı olarak , yıldırıma karşı tehlike oluşturmaz. Çünkü koruma tesisatı , toprağa giden bir yol oluşturularak patlama , ufak çaplı yangın  ve yaralanma risklerini azaltmaktadır.